fbpx

Košarkaši Zadra stigli do desete pobjede u regionalnoj ABA ligi

Do desete pobjede u regionalnoj ABA ligi stigli su košarkaši Zadra. Rezultatom 88:72 u dvorani Krešimira Ćosića u susretu 22. kola svladali su Metalac iz Valjeva. Niti jednom gosti nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti igračima Zadra.

S četiri uzastopna koša gosti su otvorili susret. Vrlo brzo domaćini se bude i serijom 21:2 u 8. minuti vode 21:6. U dvadesetoj minuti Zadar je otišao na ogromnih dvadeset koševa prednosti (49:29) dok je na poluvremenu rezultat glasio 49:31 za igrače Ante Nazora.

U sličnom ritmu Zadrani su nastavili igrati i u trećoj dionici te su uoči zadnjih deset minuta vodili 69:49. Preostali period kao i veći dio ogleda bio je jednosmjerna ulica za domaći sastav koji je tako stigao do uvjerljive pobjede ranije spomenutim rezultatom.

Do pobjede je Zadar predvodio Ivan Ramljak s 14 koševa. Sljedeće kolo donosi gostovanje Zadra u Beogradu kod momčadi Partizana.

Izvor: HRT/ZDanas