round image on layout top

Zadar se pobjedom oprostio od ABA lige

8. ožujka 2016. by urednik divider image

Pobjedom u zadnjem 26. kolu regionalne ABA lige košarkaši Zadra oprostili su se od svojih navijača. Rezultatom 85:83 u dvorani Krešimira Ćosića bili su bolji od Sutjeske iz Nikšića. Nije bilo lako ali pobjeda je i više nego zaslužena.

Loših prvih dvadeset minuta odigrali su domaćini. Istina, u 6. minuti su vodili 13:8. Gosti su se tada probudili i zaigrali puno bolje. Rezultat toga je bilo njihovo vodstvo u 16. minuti 35:24 dok se na odmor otišlo njihovom prednošću 43:41.

Odlično su treću dionicu odigrali igrači Zadra, serijom 11-0 u 23. minuti poveli su 52:43 dok je uoči zadnjih deset minuta rezultat bio u njihovu korist 62:52.

Izgledalo je da će posljednja dionica biti samo formalnost za domaćine ali tako nisu mislili gosti koji su tri minute prije stigli do vodstva 73:72. Očekivano, uslijedila je uzbudljiva završnica u kojoj su se bolje snašli Zadrani te su stigli do pobjede ranije spomenutim rezultatom.