round image on layout top

VEČERAS U HNK Plesni odjel Glazbene škole Blagoje Bersa ima svoju godišnju produkciju

25. svibnja 2016. by urednik divider image
plesokaz

Danas u 19 sati Plesni odjel Glazbene škole Blagoje Bersa ima svoju godišnju produkciju u HNK Zadar. Predstavit će nam se posebno i prva generacija maturanata koja izlazi iz ove škole. To su: Lorena Beretin, Patricija Gospić, Tonka Hrboka, Bernarda Klarin i Sanja Sinovčić, Pridružit će im se i Gendis Putri Kartini, studentica koja je prošle godine upisala plesnu akademiju pri ADU u Zagrebu, a do tad je bila učenik plesne škole iz Zadra. Program je podijeljen u dva dijela: u prvom će nastupiti izvođači iz osnovne škole (Zadar, Preko i Šibenik), a u drugom će uz Srednju školu suvremenog plesa iz Zadra nastupiti i učenice Škole za balet i ritmiku iz Zagreba s programom kojim su osvojile prva mjesta na ovogodišnjem državnom natjecanju.
Nastavnici koji su pripremili plesni program: Vlasta Marotti Hrašćanec, Jasna Frankić Brkljačić, Sanja Petrovski, Lucija Mikas i Tanja Stipčević. Ton i svjetlo vode također nastavnici škole: Nebojša Lakić i Darko Brkljačić, a nastupit će oko 150 izvođača.

PRVI DIO VEČERI: OSNOVNA ŠKOLA SUVREMENOG PLESA

1. I lutke su noću žive
Izvodi: 1. i 3. razred Odsjeka za klasični balet
Glazba: Yann Tiersen: Amelie soundtrack
Nastavnik/koreograf: Sanja Petrovski

2. Bliski susret plesne vrste
Glazba: Dansspetters
Izvodi: 1. razred Odsjeka za suvremeni ples
Nastavnik/koreograf: Lucija Mikas

3. Spooky
Glazba: W.A.Mozart Mala noćna muzika – 2. stavak; Romanze, Andante
Izvodi: 3. razred Odsjeka za suvremeni ples
Koreograf: Jasna Frankić Brkljačić
Djeca su se iskrala u noćnu pustolovinu istraživanja, igre skrivača, „vatala“, i umalo zbog umora zalutala u tami….

4. Pomme de Amour
Glazba: R. Aubry
Izvodi: 2. razred Odsjeka za suvremeni ples
Nastavnik/koreograf: Vlasta Marotti Hrašćanec

5. Let’s dance
Glazba: glazbeni mix
Izvodi: 2. i 4. razred Plesnog odjela Područni odjel Preko
Nastavnik/koreograf: Tanja Stipčević

6. Ritam – ritmička etida učenica ostvarena kontaktima u tijelu
Izvode i bubnjaju po tijelu učenice 3. razreda Odsjeka za suvremeni ples
Nastavnik: Jasna Frankić Brkljačić

7. Crn – bel
Glazba: P. Botkin
Izvodi: 4. razred Odsjeka za suvremeni ples
Nastavnik/koreograf: Vlasta Marotti Hraščanec

8. See You Again
Glazba: Vitamin String Quartet
Izvodi: 2. Razred Škole za balet i ritmiku pri Osnovnoj školi Jurja Dalmatinca iz Šibenika
Nastavnik/koreograf: Lucija Mikas

9. Između
Glazba: mix – šumovi
Izvodi: Gendis Putri Kartini (gostujući nastup bivše učenice Srednje škole suvremenog plesa u Zadru, a sada studentice prve godine suvremenog plesa na ADU u Zagrebu)
Koreograf: Martina Tomić

———————————————–PAUZA—————————————————
II. DIO VEČERI: SREDNJA ŠKOLA SUVREMENOG PLESA

1. Stillness and Stir //Mirovanje i vrtloženje//
Poemu Rudolfa Labana (fragmente) prevela je i čita Jasna Frankić Brkljačić
Snimke „portreta“ u nizu, A i B Skale Koreutike R.Labana, zajednički su osmislile i snimile nastavnica i učenice
Glazba: M. Ravel „Bolero“ – mix: 4cellists; arr.J.Barralet // Angelique Kidjo-Lonlon
Koncept i zadatak: Jasna Frankić Brkljačić
Koreografija: maturantice Srednje škole suvremenog plesa Glazbene škole Blagoje Bersa: Lorena Beretin, Patricija Gospić, Tonka Hrboka, Bernarda Klarin i Sanja Sinovčić

2. Snoviđenja (zadana koreografija sa natjecanja)
Izvodi: 1. razred Srednje škole suvremenog plesa Glazbene škole Blagoje Bersa: Laura Čerina, Korina Oltran, Maja Petani, Dora Matija Antonina, Margareta Šimić, Klara Zrilić
Nastavnik/mentor: Vlasta Marotti Hrašćanec
II nagrada na županijskom 54. natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, disciplina suvremeni ples – skupine: III kategorija

3. Ususret svitanju
Glazba: The Acid – Thumbling lights, The Album Leaf – Streamside
Izvode: Lea Brcko. Mihaela Šribar, Roza Mezić, Nika Vlahović; Škola za balet i ritmiku Zagreb
Nastavnik/koreograf: Zvonimir Kvesić
I nagrada na državnom 54. natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, disciplina suvremeni ples – skupine: III kategorija

4. Roses venti
Glazba: M. Fitchett – Helios
Izvode: Magdalena Koren, Lea Pavlović Mitrović, Sara Mejovšek, Ema Turk; Škola za balet i ritmiku Zagreb
Nastavnik/koreograf: Zvonimir Kvesić
I nagrada na državnom 54. natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, disciplina suvremeni ples – skupine: III kategorija

5. Kinesis
Glazba: The Piano Guys: Code name Vivaldi
Izvode: Lucija Ćavar, Anja Majer, Tina Došlić, Ana Modrić; Škola za balet i ritmiku Zagreb
Nastavnik/koreograf: Mirjana Brcko
I nagrada na državnom 54. natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, disciplina suvremeni ples – skupine: IV kategorija

6. Krijesnica
Glazba: L. Lebić
Izvodi. 1. razred Srednje škole suvremenog plesa Glazbene škole Blagoje Bersa
Nastavnik/koreograf: Vlasta Marotti Hrašćanec

7. Etida b.b.
Glazba: Vitamin String Quartet
Izvode: Maturantice Srednje škole suvremenog plesa Glazbene škole Blagoje Bersa: Lorena Beretin, Patricija Gospić, Tonka Hrboka, Bernarda Klarin i Sanja Sinovčić
Nastavnik/koreograf: Lucija Mikas

Oblikovanje tona: Nebojša Lakić
Oblikovanje svjetla: Darko Brkljačić



KONCEPT POSTAJE...

The new BMW Concept X2 is presented on the first day of the press days of the Paris motor Show,  on September 29, 2016. / AFP PHOTO / ERIC PIERMONT

Nije tajna da u BMW-u planiraju izbaciti čak pet novih SUV modela do 2019....

read more

POPUSTILI SU, A TU JE I...

projekt

Potvrda da će super-luksuz na četiri kotača evoluirati u SUV stigla je...

read more

TOTALNO OPSJEDNUTI...

000_was6884208-1

Appleovi iPhonei imaju sposobnost potpuno opčiniti nemali broj svojih fanova,...

read more


bottom round image

footer blue big nice

footertop right
© 2012 - 2016 Barrus d.o.o. Zadar