round image on layout top

VEČERAS U HNK Plesni odjel Glazbene škole Blagoje Bersa ima svoju godišnju produkciju

25. svibnja 2016. by urednik divider image

Danas u 19 sati Plesni odjel Glazbene škole Blagoje Bersa ima svoju godišnju produkciju u HNK Zadar. Predstavit će nam se posebno i prva generacija maturanata koja izlazi iz ove škole. To su: Lorena Beretin, Patricija Gospić, Tonka Hrboka, Bernarda Klarin i Sanja Sinovčić, Pridružit će im se i Gendis Putri Kartini, studentica koja je prošle godine upisala plesnu akademiju pri ADU u Zagrebu, a do tad je bila učenik plesne škole iz Zadra. Program je podijeljen u dva dijela: u prvom će nastupiti izvođači iz osnovne škole (Zadar, Preko i Šibenik), a u drugom će uz Srednju školu suvremenog plesa iz Zadra nastupiti i učenice Škole za balet i ritmiku iz Zagreba s programom kojim su osvojile prva mjesta na ovogodišnjem državnom natjecanju.
Nastavnici koji su pripremili plesni program: Vlasta Marotti Hrašćanec, Jasna Frankić Brkljačić, Sanja Petrovski, Lucija Mikas i Tanja Stipčević. Ton i svjetlo vode također nastavnici škole: Nebojša Lakić i Darko Brkljačić, a nastupit će oko 150 izvođača.

PRVI DIO VEČERI: OSNOVNA ŠKOLA SUVREMENOG PLESA

1. I lutke su noću žive
Izvodi: 1. i 3. razred Odsjeka za klasični balet
Glazba: Yann Tiersen: Amelie soundtrack
Nastavnik/koreograf: Sanja Petrovski

2. Bliski susret plesne vrste
Glazba: Dansspetters
Izvodi: 1. razred Odsjeka za suvremeni ples
Nastavnik/koreograf: Lucija Mikas

3. Spooky
Glazba: W.A.Mozart Mala noćna muzika – 2. stavak; Romanze, Andante
Izvodi: 3. razred Odsjeka za suvremeni ples
Koreograf: Jasna Frankić Brkljačić
Djeca su se iskrala u noćnu pustolovinu istraživanja, igre skrivača, „vatala“, i umalo zbog umora zalutala u tami….

4. Pomme de Amour
Glazba: R. Aubry
Izvodi: 2. razred Odsjeka za suvremeni ples
Nastavnik/koreograf: Vlasta Marotti Hrašćanec

5. Let’s dance
Glazba: glazbeni mix
Izvodi: 2. i 4. razred Plesnog odjela Područni odjel Preko
Nastavnik/koreograf: Tanja Stipčević

6. Ritam – ritmička etida učenica ostvarena kontaktima u tijelu
Izvode i bubnjaju po tijelu učenice 3. razreda Odsjeka za suvremeni ples
Nastavnik: Jasna Frankić Brkljačić

7. Crn – bel
Glazba: P. Botkin
Izvodi: 4. razred Odsjeka za suvremeni ples
Nastavnik/koreograf: Vlasta Marotti Hraščanec

8. See You Again
Glazba: Vitamin String Quartet
Izvodi: 2. Razred Škole za balet i ritmiku pri Osnovnoj školi Jurja Dalmatinca iz Šibenika
Nastavnik/koreograf: Lucija Mikas

9. Između
Glazba: mix – šumovi
Izvodi: Gendis Putri Kartini (gostujući nastup bivše učenice Srednje škole suvremenog plesa u Zadru, a sada studentice prve godine suvremenog plesa na ADU u Zagrebu)
Koreograf: Martina Tomić

———————————————–PAUZA—————————————————
II. DIO VEČERI: SREDNJA ŠKOLA SUVREMENOG PLESA

1. Stillness and Stir //Mirovanje i vrtloženje//
Poemu Rudolfa Labana (fragmente) prevela je i čita Jasna Frankić Brkljačić
Snimke „portreta“ u nizu, A i B Skale Koreutike R.Labana, zajednički su osmislile i snimile nastavnica i učenice
Glazba: M. Ravel „Bolero“ – mix: 4cellists; arr.J.Barralet // Angelique Kidjo-Lonlon
Koncept i zadatak: Jasna Frankić Brkljačić
Koreografija: maturantice Srednje škole suvremenog plesa Glazbene škole Blagoje Bersa: Lorena Beretin, Patricija Gospić, Tonka Hrboka, Bernarda Klarin i Sanja Sinovčić

2. Snoviđenja (zadana koreografija sa natjecanja)
Izvodi: 1. razred Srednje škole suvremenog plesa Glazbene škole Blagoje Bersa: Laura Čerina, Korina Oltran, Maja Petani, Dora Matija Antonina, Margareta Šimić, Klara Zrilić
Nastavnik/mentor: Vlasta Marotti Hrašćanec
II nagrada na županijskom 54. natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, disciplina suvremeni ples – skupine: III kategorija

3. Ususret svitanju
Glazba: The Acid – Thumbling lights, The Album Leaf – Streamside
Izvode: Lea Brcko. Mihaela Šribar, Roza Mezić, Nika Vlahović; Škola za balet i ritmiku Zagreb
Nastavnik/koreograf: Zvonimir Kvesić
I nagrada na državnom 54. natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, disciplina suvremeni ples – skupine: III kategorija

4. Roses venti
Glazba: M. Fitchett – Helios
Izvode: Magdalena Koren, Lea Pavlović Mitrović, Sara Mejovšek, Ema Turk; Škola za balet i ritmiku Zagreb
Nastavnik/koreograf: Zvonimir Kvesić
I nagrada na državnom 54. natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, disciplina suvremeni ples – skupine: III kategorija

5. Kinesis
Glazba: The Piano Guys: Code name Vivaldi
Izvode: Lucija Ćavar, Anja Majer, Tina Došlić, Ana Modrić; Škola za balet i ritmiku Zagreb
Nastavnik/koreograf: Mirjana Brcko
I nagrada na državnom 54. natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, disciplina suvremeni ples – skupine: IV kategorija

6. Krijesnica
Glazba: L. Lebić
Izvodi. 1. razred Srednje škole suvremenog plesa Glazbene škole Blagoje Bersa
Nastavnik/koreograf: Vlasta Marotti Hrašćanec

7. Etida b.b.
Glazba: Vitamin String Quartet
Izvode: Maturantice Srednje škole suvremenog plesa Glazbene škole Blagoje Bersa: Lorena Beretin, Patricija Gospić, Tonka Hrboka, Bernarda Klarin i Sanja Sinovčić
Nastavnik/koreograf: Lucija Mikas

Oblikovanje tona: Nebojša Lakić
Oblikovanje svjetla: Darko Brkljačić



ULOGA INVESTICIJSKE...

Sredinom 2010. godine jedna je poslovna grupacija, bliska...

read more

DRAMA U GAŽENICI...

Prema informacijama očevidaca koji su ih razmjenjivali na društvenim...

read more

Marko Pupić Bakrač...

Marko Pupić Bakrač prijavio je Državnom izbornom povjerenstvu da HDZ...

read more


bottom round image

footer blue big nice

footertop right
© 2012 - 2017 Barrus d.o.o. Zadar