fbpx

Nikola Bojo osvojio broncu

Nikola Bojo, član Taekwondo kluba Zadar i hrvatske reprezentacije, vratio se s još jednog velikog natjecanja s dobrim rezultatom. Hrvatska seniorska reprezentacija nastupila je na ETU a-class turniru 11. Galeb Beograd Trofej Srbija Openu gdje je nastupilo 35 momčadi. Hrvatska je sa 19 odličja zauzela prvo mjesto. Bojo je nastupio u kategoriji do 87 kg i osvojio treće mjesto. U prvom kolu je bio slobodan (kao prvi na ranking listi), a u drugom kolu je pobijedio Norvežanina Samuela Westermarka (16:11). U polufinalu ga je čekao domaćin Đorđe Marčetić s kojim je borba do kraja bila izjednačena (7:7). Tridesetak sekundi prije kraja Nikola je pogodio Marčetića nogom u glavu za četiri boda, koja mu, međutim, nisu upisana te je još dobio i opomenu. Bojo je taj susret izgubio i u konačnici osvojio treće mjesto. Sljedeće natjecanje gdje će nastupiti seniori Zadra je ETU A-class Croatia open Zagreb 10. i 11. studenoga u zagrebačkom Domu sportova.

Izvor: Zadarski list