fbpx

Super Zadar za start iz snova

“Mi smo Zadrani Zadar je naš orilo se sinoć Zagrebom”. Zadar je ostvario fantastičnu pobjedu protiv Cedevite i drugi put ove sezone slavio kod najskuplje momčadi u regiji. Minutu prije kraja na semaforu je svijetlilo 72:69 i Cedevita je bila u napadu. Babić je, međutim, napravio grešku u koracima i Zadar je krenuo po smanjenje ili izjednačenje.

Odgovornost je preuzeo Delaš, ali mu se šut za tricu odbio od obruča. No, Ramljak se lavoski izborio za loptu, koja je opet došla do Delaš, koji je promašio floater, no Zadrani su opet skočili u napadu. Ovaj put je iz daljine šutnuo Krasić i pogodio za izjednačenje 72:72. Na semaforu je ostala 21 sekunda. Nakon minute odmora, Zadar se odlučio braniti, a Wright igrati jedan na jedan protiv Ramljaka. Promašio je i otišlo se u produžetak.

Otvorio je Travis bacanjima, okrenuli su Wright (koš-faul) i Baždarić (bacanja) pa opet Travis za 77:76. Jedan razlike bilo je i nakon koševa Andrića i Ivanova (79:78), minutu i pol prije kraja. Tada je Travis zabio koš uz prekršaj, ali suci su odlučili svirati faul u napadu, njegov peti i doslovno pokloniti loptu Zagrepčanima, što je izazvalo očaj i nevjericu na licima Zadrana. No, to ih nije pokolebalo.

Obranili su se, a Thorne je zabio za vodstvo 79:80, pola minute prije kraja. Zadar je osvojio loptu, a Thorne pogodio penale za plus tri. Andrić je promašio posljednju tricu nade za domaće pa je Delaš bacanjima potvrdio veliku pobjedu, 79:84. Više u tiskanom izdanju.

CEDEVITA – ZADAR 79:84
(19:13, 18:22, 20:23, 15:14, 7:12)

ZAGREB – Dom Sportova 2. Gledatelja: 500. Suci: Siniša Herceg (Zabok), Josip Radojković (Split) i Luka Kardum (Zagreb).

CEDEVITA: Rogić 2, Wright 21, Babić 6, Kitchen 2, Lebo, Andrić 14, Buva 2, Suton 8, Bilan 12, Ilievski, Baždarić 12. Trener: Jakša Vulić.

ZADAR: Ivanov 4, Travis 18, Thorne 15, Kaštropil 7, Delaš 19, Ramljak 2, Brkić 3, Krasić 10, Nurkić 2, Vrbanc 6, Prostran. Trener: Ante Nazor.

Izvor: Zadarski list