fbpx

Nije obruč – bačva!

Brzo je Marija Mazija bila prisiljena mijenjati početnu petorku: Štrmelj, Marin, Frakin, Nikpalj i Antonia Erslan. Nakon 3:0 za domaće Pula je došla do 11:3, a Zadar se u trenutku našao u stvaralačkoj blokadi. Da nevolja bude veća za domaće blokada je potrajala, pa je Pula u 8. minuti vodila 21:8. Pačkovski je vukla napade gošći, a ispod koša pogađale su Bedalov, Blažević i Zubak. No, Zadrankama su bile dovoljne samo dvije minute u kojima su zaigrale zonu i napravile niz od 12:0, pa su Puljanke nakon prvih deset minuta imale „samo” 21:20. Marinović je zatvorila reket, a Štrmelj i Sikirić razvlačili su obranu gošći (polu)kontrama. Činilo se da Zadar početkom druge četvrtine ima otvoren put prema kontroli utakmice, ali nekoliko nerezonskih napadačkih pokušaja, u čemu je prednjačila Marin, otvorio je Puljankama priliku za zaustavljanje naleta „bijelo-plavih”.

Drugo poluvrijeme Zadar je počeo sa četiri minute bez koša, pa je Pula povela 44:34. Bila je to najava kako će sinoćnji dvoboj na Višnjiku završiti jer su se gošće kako je utakmica išla kraju još više razigrale, a Zadar ništa nije mogao pogoditi. Rekao bi naš kolega, eh da je obruč- bačva.

– Da smo imali makar jednu raspoloženu igračicu u napadu možda smo mogli izvući više iz ove utakmice. Nervozno smo počeli utakmicu, pokušali smo sve rješavati u prvim sekundama napada. Pula je odlično iskoristila sve prednosti koje ima u odnosu na nas i ja im na tome čestitam – rekla je Marija Mazija, trenerica Zadra.

ZADAR – PULA 57:74
(20:21, 14:19, 8:14, 15:20)

ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja: 100. Suci: Kardum, Mirčeta (oba Šibenik), Raspović (Zadar).

ZADAR: Štrmelj 7 (3-4), Baždarić, M. Erslan, Marin 8 (1-2), Sikirić 10 (5-8), Nikaplj 8 (2-2), A. Erslan 11 (4-4), Milovac, Pavičić, Radovčić, Frakin, Marinović 11 (3-5). Trenerica: Marija Mazija.

ROCKWOOL PULA: Đukić, Pačkovski 18 (5-5), Bedalov 15 (3-3), Čičić 2 (2-2), Đikić 9 (2-2), Kekezović, Zubak 11 (3-5), Blažević 14 (1-5), Butković, Ramljak 5 (1-1). Trener: Ivan Đukić.

Šut za dva: Zadar 16-42 (38%); R. Pula 24-51 (47%).

Šut za tri: Zadar 3-16 (19% – Marin, Sikirić, A. Erslan); R. Pula 3-9 (33% – Pačkovski, Đikić, Blažević).

Slobodna bacanja: Zadar 16-25 (64%); R. Pula 17-23 (74%)

Skokovi: Zadar 31 (8); R. Pula 37 (8).

Izvor: Zadarski list