fbpx

Pera pobjedom nad Wang izborila svoje prvo WTA polufinale

Veliki uspjeh zadarske tenisačice Bernarde Pere koja igra na WTA turniru u Pragu. Pera je ostvarila treću pobjedu u nizu te se plasirala u svoje prvo polufinale. U susretu četvrtzavršnice bila je bolja od Qiang Wang, trenutačno 16. igračice svjetske rang liste svladavši ju sa 6:0, 6:7, 6:3.

Prvi set Pera je dobila s glatkih 6:0. U drugom je imala vodstvo 4:1 i 5:2. Došla je Wang do 5:5. Pri rezultatu 6:5 za Bernardu, servirala je Wang, Pera je propustila dvije meč lopte te se otišlo u tie break. Tamo je bolja sa 7:5 bila Wang te je uslijedio treći set.

Uspjela se Bernarda pribrati te je slavila u trećem setu sa 6:3. Tako joj je na najbolji mogući način uzvratila za poraz iz Indian Wellsa.

Čestitke Bernardi na ogromnom ostvarenju. Puno sreće želimo i u nastavku turnira.